Jun 03, 2025 Zanechat vzkaz

Složení ASTM 304

1. ** Jaký je obsah uhlíku v ocelové trubce? **
*Standardní obsah uhlíku ** uhlíkovou ocelovou trubku ** se obvykle pohybuje od ** 0 . 05% do 1 . 0% ** . Nejběžnější stupně klesá mezi 0,10% a 0,30%. Vyšší uhlík zvyšuje sílu, ale snižuje svařovatelnost a tažnost.

2. ** Jaké je složení potrubí z nerezové oceli? **
*Typický rozsah chemického složení (podle hmotnosti) pro ** 304 potrubí z nerezové oceli ** je:
*** Chrom (Cr): ** 18,0% - 20.0%
*** nikl (ni): ** 8,0% - 10.5%
*** Mangan (MN): ** Méně nebo rovné 2,0%
*** SILIKON (SI): ** Méně nebo rovné 1,0%
*** Uhlík (c): ** Méně nebo rovné 0,08%
*** Fosfor (P): ** Méně nebo rovné 0,045%
*** Síra (s): ** Méně nebo rovné 0,030%
*** Iron (Fe): ** Balance (~ 67-71%)

3. ** Jaké je složení potrubí z nerezové oceli? **
*"Nerezová ocel" je široký termín . Všechny nerezové oceli musí obsahovat ** minimálně 10 . 5% chrom (Cr) ** pro odolnost proti korozi. Kromě toho se složení liší * významně * podle typu a třídy:
*** Austenitic (e . g ., 304, 316): ** High Chromium (16-26%), Nickel (6-22%), může obsahovat molybdenum (mo), nízký uhlík {{6} {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{7}
*** Ferritic (e . g ., 430): ** High Chrom (10.5-27%), velmi nízký nebo žádný nikl .
*** Martensitic (e . g ., 410): ** Mírný chrom (11.5-18%), vyšší uhlík (0.1-1.2%), nízký nikl .
*** Duplex (E . g ., 2205): ** High Chrom (21-23%), Mírný nikl ({4}}%), molybdenum (2.5-3.5%), dusík (n) {}}}
* Klíčové prvky kromě Cr & ni často zahrnují: molybdenum (MO), dusík (n), mangan (MN), křemík (SI), uhlík (c), s limity na fosfor (p) a síru (S) .

4. ** Jaký je rozdíl mezi 304 a 316 potrubí? **
*Primární rozdíl je přidání ** Molybdena (MO) ** V nerezové oceli 316:
*** 304: ** obsahuje ** No Molybdenum ** (MO menší nebo rovný 0 . 10%).
*** 316: ** obsahuje ** 2 . 0% - 3.0% molybdenum **.
*** Důsledek molybdenu: **
*** Signifikantně zlepšená odolnost proti korozi **, zejména proti chlorideům, kyselinám (jako sírana) a slané vody (koroze pití/štěrbiny) . 316 je mnohem lépe vhodnější pro prostředí mořských nebo chemických zpracování .
* Mírně vyšší obsah niklu (10-14% vs 8-10.5% v 304) také přispívá k lepšímu odolnosti a formovatelnosti koroze .
*** Cena: ** 316 je obecně dražší než 304 kvůli molybdenu a dalšímu niklu .

5. ** Jaké je složení ASTM 304? **
* "ASTM 304" odkazuje na požadavky na chemické složení specifikované ve standardech materiálu ASTM (jako A312 pro potrubí nebo A240 pro desku/list) pro nerezovou ocel stupně 304 . Je totožné se standardním složením 304 uvedeným v odpovědi 2:
*** Chrom (Cr): ** 18,0% - 20.0%
*** nikl (ni): ** 8,0% - 10.5%
*** Mangan (MN): ** Méně nebo rovné 2,0%
*** SILIKON (SI): ** Méně nebo rovné 0,75% (A240) / menší nebo rovné 1,0% (A312)
*** Uhlík (c): ** Méně nebo rovné 0,08%
*** Fosfor (P): ** Méně nebo rovné 0,045%
*** Síra (s): ** Méně nebo rovné 0,030%
*** Železo (Fe): ** Zůstatek

info-234-224info-199-194

Odeslat dotaz

whatsapp

Telefon

E-mail

Dotaz