P460NH ocelová svařovaná trubka
Ocelová svařovaná trubka P460NH – normalizovaná jemnozrnná tlaková trubka s pevností při zvýšené teplotě
Ocelová svařovaná trubka P460NH- inženýři jej také specifikují jako aTlakové potrubí P460NHnebo anEN 10217-3 Trubka P460NH- je normalizovaný, svařitelnýJemnozrnná ocel P460NHtrubka pokrytáEN 10217-3:2019pod číslem materiálu1.8935(často objednávané jako1,8935 svařovaná trubka). Jeho charakteristickým rysem není vyšší pevnost, ale publikovanátabulka výnosu při zvýšené teplotě (Rp0,2), která běží na 400 stupňů, takže stejný výtěžek při pokojové teplotě 460 MPa může být navržen pro provoz na páru a kotle, kde by běžné uhlíkové oceli potřebovaly mnohem silnější stěny.
P460NH je vysokopevnostní normalizovaná ocel pro tlakové nádoby, která se běžně používá v aplikacích, jako je chemický a petrochemický průmysl, stejně jako ve výrobě energie a v pobřežním strojírenství. Je to svařitelná jemnozrnná ocel, která nabízí dobré mechanické vlastnosti a vynikající houževnatost, díky čemuž je ideální pro použití v náročných prostředích.
Naše ocelové trubky P460NH jsou vyráběny pomocí pokročilých technologií a zařízení, které zajišťují, že splňují nejvyšší standardy kvality. Trubky procházejí přísným testováním a procesy kontroly kvality, včetně nedestruktivního testování, aby bylo zajištěno, že splňují požadované specifikace a normy, jako jsou EN 10216-3, ASTM A333 a ASME SA333.
Kromě našeho standardního sortimentu nabízíme také přizpůsobená řešení pro splnění specifických projektových požadavků našich zákazníků. Naši techničtí odborníci vám mohou poskytnout rady ohledně optimální třídy oceli, rozměrů a požadavků na testování pro váš projekt.
Zavázali jsme se poskytovat našim zákazníkům vysoce kvalitní produkty a služby, a proto jsme zavedli přísný systém řízení kvality, který pokrývá všechny aspekty našich operací, od výběru surovin až po konečnou kontrolu a testování produktu.
Pokud potřebujete ocelové trubky P460NH pro aplikace s vysokopevnostními normalizovanými tlakovými nádobami, máme odborné znalosti a zkušenosti, abychom vyhověli vašim potřebám.Kontaktujte nás ještě dnesse dozvíte více o našich produktech a službách a jak vám můžeme pomoci dosáhnout cílů vašeho projektu.
Specifikace P460NH ( 1.8935 ).
| Parametr | Schopnost |
|---|---|
| Norma | EN 10217-3:2019 (svařované); EN 10216-3:2014 (bezešvé k dispozici) |
| Číslo materiálu | 1.8935 |
| Vnější průměr | 21,3–2191 mm (0,84–86.3 palce), HFW až ~610 mm, SAW až 2191 mm |
| Tloušťka stěny | 2,0–120 mm (0,08–4,72 palce), na objednávku a průměr |
| Délka | 6–12 m (19,7–39,4 ft) jednoduchý náhodný, až 18 m dvojitý náhodný na vyžádání |
| Svařovací trasa | HFW (ERW/HFW) pro menší průměry; SAW (SAWL / SAWH) pro velké průměry |
| Končí | Hladký, zkosený (30 stupňů –37 stupňů) nebo čtvercový řez; k dispozici ochranné koncovky |
| Povrch | válcované / normalizované, lakované nebo lehký olej; vnější nátěry na vyžádání |
| Podmínka dodání | Normalizované (+N) |
| Osvědčení | EN 10204 3.1; K dispozici je kontrola třetí stranou (SGS, TÜV, BV, ABS). |
Chemické složení % oceli P460NH (1,8935): EN 10028-3-2009
| Podle EN 10216-3:2014: 1.0=< Mn=<1.7; S=<0.01; N=<0.02; Ti=<0.04; |
| C | Si | Mn | Ni | P | S | Cr | Mo | V | N | Nb | Ti | Al | Cu | - |
| max 0,2 | max 0,6 | 1.1 - 1.7 | max 0,8 | max 0,025 | max 0,015 | max 0,3 | max 0,1 | max 0,2 | max 0,025 | max 0,05 | max 0,03 | max 0,02 | max 0,7 | Nb+Ti+V < 0,22 |
Mechanické vlastnosti oceli P460NH (1,8935)
| Jmenovitá tloušťka (mm): | do 16 | 16 - 60 | 60 - 100 |
| Rm- Pevnost v tahu (MPa) (+N) | 560-730 | 570-720 | 540-710 |
| Jmenovitá tloušťka (mm): | do 16 | 16 - 40 | 40 - 60 | 60 - 100 |
| ReH- Minimální mez kluzu (MPa) (+N) | 460 | 445 | 430 | 400 |
| KV- Energie dopadu (J) délka, (+N) | -20 stupňů 40-45 |
0 stupňů 47-65 |
+20 stupeň 55-75 |
| KV- Energie nárazu (J) příčná, (+N) | -20 stupňů 27-30 |
0 stupňů 35-40 |
+20 stupeň 39-50 |
| A- Min. prodloužení při přetržení (%) (+N) | 16-19 |
Ekvivalentní třídy oceli P460NH (1,8935)
Varování! Pouze pro informaci
| EU EN |
Německo DIN, WNr |
Francie AFNOR |
Kazachstán GOST |
|||
| P460NH |
|
|
|
Výtěžek při zvýšené teplotě - vlastnost "H".
| Teplota | Menší nebo rovno 12 mm | >12–20 mm | >20–40 mm |
|---|---|---|---|
| 100 stupňů | 402 | 392 | 382 |
| 150 stupňů | 373 | 363 | 353 |
| 200 stupňů | 343 | 343 | 333 |
| 250 stupňů | 314 | 314 | 304 |
| 300 stupňů | 294 | 294 | 284 |
| 350 stupňů | 265 | 265 | 255 |
| 400 stupňů | 235 | 235 | 226 |
TytoP460NH vysokoteplotní vlastnostijsou to, co odděluje NH od P460N. Oni definujíMaximální teplota P460NHpro návrh na základě výnosu při 400 stupních - takže stěna o rozměru 460 MPa by byla zhruba o 56 % příliš tenká. Při 300 stupních klesl využitelný výtěžek na asi 294 MPa; při 400 stupních je návrhová vydatnost 235 MPa, téměř polovina hodnoty pokojové teploty. Navrhování podle správného čísla specifického pro teplotu, nikoli podle hlavních 460 MPa, je jediným nejdůležitějším krokem při specifikaci P460NH pro horký provoz. Nad 400 stupňů se návrh přepne na data dotvarování / namáhání-roztržení, které udržují použitelný sklon do asi 500 stupňů.
P460 Porovnání rodiny
| Stupeň | Materiál č. | Výtěžnost místnosti (menší nebo rovna 16 mm) | Rázová zkouška tepl | Zvýšená teplota Rp0,2 | Typická služba |
|---|---|---|---|---|---|
| P460N | 1.8905 | 460 MPa | 0 stupňů | Ne (pouze pokojová teplota) | Okolní tlakové nádoby |
| P460NH | 1.8935 | 460 MPa | -20 stupňů | Ano, na 400 stupňů | Vysokoteplotní pára / kotle |
| P460NL1 | 1.8915 | 460 MPa | -40 stupňů | Žádný | Nízká teplota, -40 stupňů |
| P460NL2 | 1.8918 | 460 MPa | -50 stupňů | Žádný | Kryogenní / LNG, −50 stupňů |
Všechny čtyři sdílejí stejný výtěžek při pokojové teplotě 460 MPa (méně než nebo rovný 16 mm). Přípona mění pouze teplotu nárazové zkoušky a - pro NH - přidání tabulky výtěžnosti při zvýšené teplotě. Nesprávné označení NH jako "silnější" třídy nebo jako třídy pro nízké teploty je nejčastější chybou specifikace v této rodině.
HFW vs SAW - přizpůsobení trasy průměru
| Trasa | Vhodnost velikosti | Síla trasy |
|---|---|---|
| HFW / ERW | Menší průměry, obvykle až ~610 mm (24 palců) | Vysokorychlostní, konzistentní šev, úzké tolerance |
| SAW (SAWL / SAWH) | Velké průměry až 2191 mm (86 in) | Těžké stěny a velké průměry, plný svar NDT |
Obě trasy poskytují stejnou třídu EN 10217-3:2019; výběr je dán průměrem a tloušťkou stěny a oba vyžadují 100% NDT švu a test těsnosti před expedicí.
Výhody
Obchodní hodnota P460NH je měřitelná, nikoli dekorativní:
Tenčí stěny při vysoké teplotě.Oproti P355NH při stejném tlaku a teplotě běží P460NH zhruba o 15 % tenčí – méně materiálu, nižší hmotnost, snadnější svařování.
Nastavitelné do 400 stupňů podle výnosu.Norma publikuje Rp0,2 při teplotě, takže inženýři mohou velikost přímo určit, spíše než odhadovat faktor snížení.
Dobrá svařitelnost.Uhlíkový ekvivalent kolem 0,45 a nízké úrovně nečistot (P menší nebo rovno 0,025 %, S menší nebo rovné 0,015 %) udržují požadavky na předehřívání a PWHT skromné oproti nízkolegovaným ocelím.
Vysoká integrita při svařování.100% NDT svaru a povinná zkouška těsnosti znamenají, že trubka je připravena k tlakovému provozu bez opětovné kontroly.
Bilance nákladů.Vyplňuje mezeru mezi obyčejnou uhlíkovou ocelí (nedostatečná pevnost) a 16Mo3 / 13CrMo4-5 (nadměrně specifikovaná a dražší) pro provoz při středních teplotách.
Aplikace
P460NH se volí tam, kde linka pracuje nad teplotou okolí a kde její vyšší výtěžnost při pokojové teplotě snižuje tloušťku stěny a hmotnost ve srovnání s třídami P355NH nebo uhlík-mangan. Typické použití:
Elektrárenské kotle a parní systémy
Sběrače přehříváku a přihříváku, hlavní parní potrubí a bubny kotlů jsou horké a těží přímo z tabulky výnosu při zvýšené teplotě 400 stupňů; tenčí stěna také usnadňuje výrobu a zvedání.
Výměníky tepla a tlakové nádoby
Plášť, kanály a vysokoteplotní procesní nádoby v petrochemických a chemických závodech, kde návrhové teploty leží v pásmu 200–400 stupňů.
Vysokoteplotní procesní potrubí
Potrubí závodu přenášející páru nebo horké procesní tekutiny o tlacích, kde by P235GH/P265GH vyžadovaly neprakticky silné stěny.
Vedení dálkového vytápění
Vysokoteplotní rozvody dálkového vytápění, kde 400stupňová konstrukční schopnost a dobrá svařitelnost vyhovují dlouhým svařovaným provozům.
Zařízení pro energetické využití odpadu a biomasu
Vysokoteplotní cesty spalin a páry, kde normalizovaná jemnozrnná ocel poskytuje nákladově efektivní střední cestu mezi uhlíkovou ocelí a nízkolegovanou Cr-Mo jakostí.
Kontrola kvality a testování
Integrita svarového švu.Každý svar je nedestruktivně testován po celé své délce (HFW pomocí elektromagnetického/UT, SAW pomocí UT/radiografie podle EN 10217-3 článek 11.12).
Netěsnost.Každá trubka projde hydrostatickou zkouškou nebo, dle volby kupujícího, elektromagnetickou zkouškou těsnosti; Trubky SAW nemohou používat elektromagnetickou metodu.
Mechanické ověření.Tah, průtažnost, prodloužení a Charpyho náraz při -20 stupních jsou potvrzeny na zkušebních kusech za tepla.
Kontrola povrchu a rozměrů.Povrchové nedokonalosti hlubší než 5 % stěny nebo 3 mm (podle toho, co je menší) jsou orovnány; tloušťka stěny se ověřuje na ošetřované ploše.
Osvědčení.EN 10204 3.1 materiálový certifikát s úplnými údaji o chemické, mechanické a tepelné sledovatelnosti; kontrola třetí stranou na vyžádání.
Proč Source P460NH Steel Welded Pipe od GNEE
Jako aDodavatel svařovaných trubek P460NHa výrobce, GNEE, kombinuje přímou tvorbu cen s certifikátem a kontrolní disciplínou, kterou tato třída vyžaduje.
Přímá dodávka mlýna s certifikátem.Trubky jsou vyráběny podle EN 10217-3:2019 s certifikací EN 10204 3.1 a plnou sledovatelností tepelného čísla.
Průměr a pokrytí stěny.Trasy HFW a SAW pokrývají vnější průměr 21,3–2191 mm a stěny až 120 mm, takže jeden dodavatel zvládá požadavky na malé i velké hlavní linky.
Kontrola a logistika.K dispozici je kontrola třetí stranou (SGS, TÜV, BV, ABS) s exportním balením, ochranou VCI a zásilkou na úrovni přístavu z Tianjinu.
Test a kontrola




Balení a expedice

Pošlete svůj vnější průměr × tloušťku stěny, množství, návrhovou teplotu a cílový port - náš technický tým potvrdí specifikaci podle EN 10217-3:2019 a vrátí nabídku s dodací lhůtou do 24 hodin.
Vyžádejte si cenovou nabídku na ocelové svařované trubky P460NH
FAQ
Co je ocel P460NH?
P znamená ocel pro tlakové účely, 460 je minimální mez kluzu při pokojové teplotě 460 MPa (66 700 psi) pro tloušťky do 16 mm (0,63 palce), N znamená normalizovanou a H znamená, že třída nese specifikované hodnoty kluzu při zvýšené teplotě (Rp0,2) až do 400 stupňů. Číslo materiálu je 1.8935 a rozhodující norma pro svařované trubky je EN 10217-3:2019.
Jaký je rozdíl mezi P460NH a P460N?
Při pokojové teplotě jsou totožné: obě mají minimální výtěžnost 460 MPa pro tloušťky do 16 mm. Rozdíl je v tom, že P460NH (testováno při −20 stupních) nese publikovanou tabulku výtěžnosti při zvýšených teplotách do 400 stupňů, zatímco P460N je charakterizován pouze při pokojové teplotě a je rázově testován při 0 stupních. Zvolte NH, když návrhová teplota stoupne nad okolní teplotu; zvolte N pro provoz s okolním tlakem.
Jaká je maximální provozní teplota pro P460NH?
Standardizované hodnoty výtěžnosti při teplotě (Rp0,2) jsou uvedeny až do 400 stupňů v EN 10217-3:2019. Nad 400 stupňů se návrh řídí údaji o tečení / namáhání-roztržení, díky čemuž je P460NH použitelný do zhruba 500 stupňů. Nad 500 stupňů se nízkolegované chrom-molybdenové oceli, jako je 16Mo3 nebo 13CrMo4-5, stávají ekonomičtějšími.
Je P460NH vhodný pro nízkoteplotní nebo kryogenní provoz?
č. P460NH je rázově testován při −20 stupních (minimálně 40 J podélně / 27 J příčně, Charpy V-zářez). Nejedná se o nízkoteplotní třídu. Pro provoz s teplotou -40 stupňů použijte P460NL1 (1,8915) a pro provoz s teplotou -50 stupňů / LNG použijte P460NL2 (1,8918).
Jaké jsou limity chemického složení pro svařované trubky P460NH?
Maxima analýzy lití podle EN 10217-3:2019 jsou C 0,20 %, Si 0,60 %, Mn 1,10–1,70 %, P 0,025 %, S 0,015 %, Cr 0,30 %, Cu 0,70 %, Mo 0,10 %, Ni 0,80 %, Ti, 0 %, 0,0 %, 2 %, 0 %. 0,020 % min, N 0,025 % max, s Nb+Ti+V pod 0,22 %. Uhlíkový ekvivalent CEV je omezen na přibližně 0,45.
Jaké normy platí pro svařované trubky P460NH?
Na svařovanou trubku se vztahuje EN 10217-3:2019 (nahrazuje EN 10217-3:2002). Bezešvý společník je EN 10216-3:2014, deska je EN 10028-3:2017 a tyče jsou EN 10273:2007. Číslo materiálu je 1.8935 a produkty spadají pod PED 2014/68/EU.
Jaká je ekvivalentní třída P460NH?
TheEkvivalentní třída P460NHvětšina kupujících se ptá na čínský Q460R v GB/T 713.2-2023 pro desky tlakových nádob - jinými slovy,Q460R ekvivalentní P460NHje nejbližší shoda národního standardu. Legacy nebo regionální ekvivalenty také zahrnují WStE460 (DIN), E460FP (NF/AFNOR) a 18G2 (GOST). Všimněte si, že žádný z nich není třídou ASTM typu drop-in – projekty obvykle obstarávají P460NH přímo podle EN označení.
Jak se vyrábí a testuje svařovaná trubka P460NH?
Trubky vyrábí HFW (vysokofrekvenčně svařované) pro menší průměry nebo SAW (svařované pod tavidlem, podélné SAWL nebo šroubovicové SAWH) pro větší průměry, z normalizovaného jemnozrnného plechu, následně normalizované. Každý svar je 100 % nedestruktivně testován, trubka prochází hydrostatickou nebo elektromagnetickou zkouškou těsnosti a je dodávána s certifikátem EN 10204 3.1 a plnou návazností na tepelné číslo.
Populární Tagy: Ocelové svařované trubky p460nh, Čína výrobci, dodavatelé ocelových svařovaných trubek p460nh
Mohlo by se Vám také líbit
Odeslat dotaz














